21 березня - Всесвітній день людей із синдромом Дауна. Відзначати цей день почали з 2006 року, а засновано його було на VI міжнародному симпозіумі по синдрому Дауна, проведеному в Пальма де Майорка, за ініціативою правлінь Європейської та Всесвітньої асоціаційДаун-синдром.
В Полтавському дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) №65 «Школа здоров’я» до Всесвітнього дня людей із синдромом Дауна були проведені виховні заходи, метою яких було привернути увагу дітей до проблем людей з обмеженими здібностями, дітей із синдромом Дауна. Дошкільники грали в ігри «Сердечко доброти», «Будемо дружити», «Послухай себе»; переглянули казку «Соловейко з одним крилом» про дітей з особливими потребами; ознайомились з оповідання В. Сухомлинського «Як Сергійко навчився жаліти». Діти зрозуміли, що не треба соромитися дарувати добро та бути милосердними, адже дароване добро завжди повертається.
Діти із синдромом Дауна своєю добротою, щирістю і безпосередністю компенсують все те, в чому вони відрізняються від звичайних людей, а часто і перевершують їх.
Хвороба Даун – не вирок, якщо тебе люблять!
|